Prezent NIE tylko od święta

Pomysł na prezent urodzinowy lub na święta.

 

Prezent to jedna z najbardziej nurtujących spraw każdego człowieka. Co roku ten sam problem – co dać bliskim na święta! Kolejna para skarpetek, a może sztampowa butelka wina rozwiąże sprawę? Nic z tych rzeczy – zacznijmy od podarowania:

 

DOŚWIADCZENIA

Wiele osób stawia w swoim życiu na kolekcjonowanie doświadczeń. Warto przemyśleć rodzaj prezentu właśnie pod tym kontem. Dla podróżnika będziemy szukali kompasu lub innego gadżetu  globtrotera, a dla introwertyka – poduszkę domatora.

Jeśli szukasz prezentu dla osoby z otwartym umysłem, lubiącą kontakt z ludźmi to bilet na warsztaty grupowe wydaje się ty być idealnym rozwiązaniem. Jeśli jednak masz do obdarowania osobę bardziej skrytą to nadal jest na to rozwiązanie – indywidualny kurs tkacki. I nie ważne jest tu poziom umiejętności manualnej, dlatego że….

Pomysł na prezent – indywidualny kurs tkacki.

 

Liczy się ROZWÓJ

To nie posiadanie kolejnych drogich przedmiotów określa człowieka. To właśnie chęć rozwijania własnych umiejętności, ciągłego sprawdzania się stanowi kwintesencję ludzkości.

Co znajduje się na szycie tej góry, pójdę sprawdzić…
Jak się robi ten sweter, nigdy nie próbowałem, ale daj te druty na chwilę…. 

Na warsztatach ze mną każdy zacznie rozwijać swoje szare komórki i motorykę. Od podstaw, krok po kroku wytłumaczę tajniki splotów i wiązań. Nawet jeśli ktoś mi powiedział, że ma „dwie lewe ręce” to był w stanie zrobić słodką makatkę czy uroczy kwietnik.

Warsztaty z tkania makatek.

Warsztaty z tkania makatek ze Splotką.

 

zRELAKSuj się

Praca ręczna zalicza się do relaksującej czynności, uspakaja duszę i ciało. Dla jednych będzie to bardzo monotonna czynność, ale dla większości ulga i wytchnienie. Powtarzające się ruchy, wprawiają nas w swojego rodzaju mantrę. Dzięki temu po zajęciach, wszyscy uczestnicy czują się wyciszeni i spokojniejsi.

A czego innego nam potrzeba w tych ciężkich czasach jak nie spokoju? 

Plecenie makramy to relaksujący czas dla każdego.

Relaksująca moc makramy.

 

ZABAWA

Tak po prostu – podaruj uśmiech.

Przede wszystkim chcemy uszczęśliwić drugą osobę, wprawiając ją w dobry humor. Miła muzyka, kreatywne towarzystwo i oczywiście ręczne DZIEŁO!  Nowe znajomości oraz ładny przedmiot wykonany samodzielnie to tylko efekt uboczny WARSZTATÓW 😉

Dobra zabawa na wieczorze panienskim z makramą.

Dobra zabawa na warsztatach z makramy.

 
Ostatnia wątpliwość: Czy warsztaty są tylko dla kobiet?
Oczywiście, że NIE!!!

Tkanina i makrama we wcześniejszych czasach były zawodem zdominowanym przez MĘŻCZYZN. Są to czynności, w których wymagany jest umysł analityczny i matematyczny, nie tylko artystyczna dusza. Kobieta, nie krępuj się więc i podaruj swojemu lubemu doświadczenie życiowe, rozwój, odrobinę relaksu i zabawy.

 

Warsztaty to prezent, który trafi każdemu prosto w serducho!
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *