Pomysł na prezent na święta i urodziny.

Prezent NIE tylko od święta

Prezent to jedna z najbardziej nurtujących spraw każdego człowieka. Co roku ten sam problem – co dać bliskim na święta! Kolejna para skarpetek, a może sztampowa butelka wina rozwiąże sprawę? Nic z tych rzeczy – zacznijmy od podarowania:

DOŚWIADCZENIA
Tkanie na ramce tkackiej kilimu Navajo.
Pomysł na prezent - indywidualny kurs tkacki.

Wiele osób stawia w swoim życiu na kolekcjonowanie doświadczeń. Warto przemyśleć rodzaj prezentu właśnie pod tym kontem. Dla podróżnika będziemy szukali kompasu lub innego gadżetu  globtrotera, a dla introwertyka – poduszkę domatora.

Jeśli szukasz prezentu dla osoby z otwartym umysłem, lubiącą kontakt z ludźmi to bilet na warsztaty grupowe wydaje się ty być idealnym rozwiązaniem. Jeśli jednak masz do obdarowania osobę bardziej skrytą to nadal jest na to rozwiązanie – indywidualny kurs tkacki. I nie ważne jest tu poziom umiejętności manualnej, dlatego że…. 

Liczy się ROZWÓJ
Tkana makatka na warsztatach Wrocław.
Pomysł na prezent - zajęcia z tkanej makatki.

To nie posiadanie kolejnych drogich przedmiotów określa człowieka. To właśnie chęć rozwijania własnych umiejętności, ciągłego sprawdzania się stanowi kwintesencję ludzkości. 

Co znajduje się na szycie tej góry, pójdę sprawdzić…
Jak się robi ten sweter, nigdy nie próbowałem, ale daj te druty na chwilę…. 

Na warsztatach ze mną każdy zacznie rozwijać swoje szare komórki i motorykę. Od podstaw, krok po kroku wytłumaczę tajniki splotów i wiązań. Nawet jeśli ktoś mi powiedział, że ma „dwie lewe ręce” to był w stanie zrobić słodką makatkę czy uroczy kwietnik.  

zRELAKSuj się
Pomysł na prezent dla dziewczyny i chłopaka, na święta, urodziny.
Pomysł na prezent - warsztaty z makramy.

Praca ręczna zalicza się do relaksującej czynności, uspakaja duszę i ciało. Dla jednych będzie to bardzo monotonna czynność, ale dla większości ulga i wytchnienie. Powtarzające się ruchy, wprawiają nas w swojego rodzaju mantrę. Dzięki temu po zajęciach, wszyscy uczestnicy czują się wyciszeni i spokojniejsi.

A czego innego nam potrzeba w tych ciężkich czasach jak nie spokoju? 

 

ZABAWA
Warsztaty z makramy w Kawiarni Sąsiedzkiej.
Pomysł na prezent - warsztaty świąteczne.

Tak po prostu – podaruj uśmiech

Przede wszystkim chcemy uszczęśliwić drugą osobę, wprawiając ją w dobry humor. Miła muzyka, kreatywne towarzystwo i oczywiście ręczne DZIEŁO!  Nowe znajomości oraz ładny przedmiot wykonany samodzielnie to tylko efekt uboczny WARSZTATÓW 😉

Ostatnia wątpliwość: Czy warsztaty są tylko dla kobiet – Oczywiście, że NIE!!!
Tkanina i makrama we wcześniejszych czasach były zawodem zdominowanym przez MĘŻCZYZN. Są to czynności, w których wymagany jest umysł analityczny i matematyczny, nie tylko artystyczna dusza. Kobieta, nie krępuj się więc i podaruj swojemu lubemu doświadczenie życiowe, rozwój, odrobinę relaksu i zabawy. 
Warsztaty to prezent, który trafi każdemu prosto w serducho!
Makamowa poducha na warsztatach we Wrocławiu.
A tutaj propozycje klasycznych prezentów dla wymagających

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *