O mnie

Cześć! Jestem Splotka, Monika Splotka.

TKANIE to mój zawód 🙂

Pierwsze kroki ze sznurkami stawiałam w Liceum Plastycznym w Kielcach pod okiem profesora Z. Surowca na Tkaninie Artystycznej. Od 1 liceum, czyli w 2004 roku wielkie krosna zdobyły moje serce! 
 Na studiach zajmowała się Nowymi Mediami, czyli używaniem wszelakich surowców do procesu twórczego. Dzięki temu od czasu do czasu eksperymentuję z materiałami i koncepcją przestrzeni ekspozycyjnej. Za to pracę magisterską obroniłam z grafiki komputerowej, a między czasie uzupełniła swoje wykształcenie o kurs pedagogiczny z Art Terapią. Dzięki temu jestem wszechstronnie przygotowana do aktu twórczego w samotności jak i w działaniu z publiką.

tkanina-wroclaw-splotka-plakat2.jpg
Żółta korona z makramy.

Otworzyłam swoją pracownię we wrześniu 2018 roku. Rozwijam się nie tylko tworząc tkane dekoracje, ale również uczę młodszych i starszych podczas autorskich warsztatów w różnych placówka na terenie Wrocławia. Zajmuję się przede wszystkim splotem i wszystkim co z nim związane. 

Tkanina i makrama jest w mojej krwi.

Są dni, w których nie mam czasu na tkanie, plecenie, czy inne formy rzemiosła splotu. Odczuwam wtedy pustkę, rodzaj stagnacji twórczej, która sprawia mi duży ból… Pracuję jednak ciężko na to, żeby każdego dnia znaleźć czas na splecenie czegoś małego, albo chociaż dopisanie paru słów w książce „Splot od kuchni”