O mnie

Cześć! Jestem Splotka, Monika Splotka.

Tkanie na ramce tkackiej kilimu Navajo.

Otworzyłam swoją pracownię we wrześniu 2018 roku. Rozwijam się nie tylko tworząc tkane dekoracje, ale również uczę młodszych i starszych podczas autorskich warsztatów w różnych placówka na terenie Wrocławia. Zajmuję się przede wszystkim splotem i wszystkim co z nim związane. 

Tkanina i makrama jest w mojej krwi.

Możesz u mnie znaleźć kilimy, makatki i gobeliny (tkaniny artystyczne) oraz tkaniny użytkowe takie jak chodniki, nakrycia, etui i tkaną biżuterię. Wszystkie zrobione z naturalnych surowców oraz w razie potrzeby także ręcznie farbowane.

Swoje działania opieram przede wszystkim na na prowadzeniu kreatywnych warsztatów. Swoją duszę oddałam sztuce i działaniom artystycznym.

Pierwsze kroki ze sznurkami stawiałam w Liceum Plastycznym w Kielcach pod okiem profesora Z. Surowca na Tkaninie Artystycznej. Na studiach zajmowała się Nowymi Mediami, czyli używaniem wszelakich surowców do procesu twórczego. Obroniła pracę magisterską z grafiki komputerowej, a między czasie uzupełniła swoje wykształcenie o kurs pedagogiczny z Art Terapią.

Makatka Autumn z autorką.

Moje wystawy